KOSMETYKA

KOSMETYKA TWARZY



Maski algowe z użyciem mocznika i glinki zielonej



Zabiegi z użyciem alg morskich
Alginian używany do wytwarzania masek używanych przeze mnie, pochodzi z brunatnych alg morskich, których zbioru dokonuje się m.in. u wybrzeży Francji.

Do cery suchej i wrażliwej zalecam użycie maski algowej z użyciem mocznika - składnik NMF - naturalny czynnik nawilżający skórę, odpowiedzialny za jego odpowiednie nawodnienie. Wspomaga wiązanie wody przez keratynę,... zmiękcza, odświeża, uelastycznia skórę.
Składniki aktywne: glukoza, mocznik.

Do cery mieszanej, tłustej, trądzikowej zalecam maskę algową z glinką zieloną. Glinka zielona to składnik bogaty w sole mineralne i mikroelementy. Posiada silne właściwości matujące skórę oraz oczyszczające.
Składniki aktywne: glukoza, glinka zielona.
Peeling kawitacyjny - Kawitacja cleaner skin
Czym różni się peeling kawitacyjny od zwykłego peelingu?
Chociaż obydwa zabiegi kosmetyczne mają na celu złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszych warstw skóry, skuteczność peelingu kawitacyjnego w tej roli jest o wiele lepsza. Jego działanie opiera się na zastosowaniu specjalnej, ultradźwiękowej technologii. Docierające głębiej od standardowego peelingu ultradźwięki mogą usunąć nadmiar sebum z powierzchni skóry, oczyścić pory i pomóc w pozbyciu się zaskórników. Dla skóry dojrzałej peeling kawitacyjny to możliwość odzyskania zdrowego kolorytu i stopniowa redukcja niewielkich przebarwień pojawiających się z wiekiem na skórze.

Kto może skorzystać z dobrodziejstw peelingu kawitacyjnego?


Tradycyjne peelingi ze względu na dość dużą agresywność zawartych w nich cząsteczek ścierających nie są przeznaczone dla osób o wrażliwej, delikatnej skórze, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej skłonność do rozszerzonych i pękających naczynek krwionośnych. Alternatywą dla cery wrażliwej pozostawał peeling enzymatyczny, nie gwarantujący jednak tak wysokiej skuteczności. Tymczasem peeling kawitacyjny może być stosowany z powodzeniem również u tych osób, bez ryzyka podrażnień skóry i pękania następnych naczynek. Ponadto stosowane ultradźwięki świetnie przygotowują skórę do innych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie twarzy jest niemal niezbędne, by skóra mogła przyjąć i wchłonąć substancje odżywcze zawarte w maskach odżywczych i rewitalizujących. Peeling kawitacyjny poprawia też metabolizm skóry i jest rodzajem mikromasażu. Lepiej ukrwiona skóra wygląda promienniej, młodziej i ma lepsze zdolności regeneracyjne. Ten rodzaj peelingu jest też polecany osobom z trądzikiem


Co to jest Kawitacja? 
Kawitacja to zjawisko, które zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi.
Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka.
Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po skórze zwilżanej wodą.
Zjawisko kawitacji to inaczej "zimne gotowanie wody".

Działanie: 
-Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie, a efekt jest zaskakujący - skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień. 
-Usuwa zanieczyszczenia skóry. 
-Mini Skin Scrubber bezboleśnie i dokładnie czyści skórę. 
-Natychmiast uwalnia pory od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii, substancji toksycznych oraz pozostałości kosmetycznych pozostawiając skórę czystą i gładką.
-Dzięki usunięciu martwych komórek wnikanie kosmetyków do wnętrza skóry staje się łatwiejsze.
-Eliminuje przebarwienia naskórkowe.
Fala elastyczna wywołana serią drgań ultradźwiękowych z jednej strony rozbija spiętrzone pokłady melaniny na mniejsze cząsteczki; z drugiej - blokuje enzym odpowiedzialny za syntezę barwnika skóry.
Rozproszone cząsteczki melaniny migrują wraz z pozostałymi komórkami naskórka w kierunku powierzchni skóry, skąd z łatwością mogą być usunięte (np. za pomocą peelingu). 
-Leczy trądzik.
Peeling kawitacyjny umożliwia głębokie oczyszczanie skóry, które polega na całkowitym, bezbolesnym usunięciu warstwy rogowej naskórka i głębokie oczyszczenie porów.
Natomiast mikrowibracje o wysokiej częstotliwości sterylizują skórę niszcząc patogeny odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku.
-Znacząco spłyca zmarszczki
Wibracje ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry jak mikromasaż o charakterze biostymulującym dając efekt podobny do liftingu. Zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, ponieważ zabieg poprawia mikrocyrkulacje pobudza fibroblastydo biosyntezy kolagenu i elastyny.
-Usuwa rozstępy i blizny.
Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości transformują strukturę cząsteczkową i uwalniają substancje nadmiarowe związane z cząsteczką. Wzrasta przy tym metabolizm komórek, rozdrabniają się zwapnienia, przyspiesza się krążenie krwi, wzmacnia się tkanka skórna.
Funkcja ta łagodzi mikroskurcze mięśniowe i spastyczne, rozprasza zwapnione substancje, a w efekcie pomaga usunąć blizny i rozstępy.
-Wzmacnia działanie kosmetyków. 
-Dzięki usunięciu martwych komórek wnikanie kosmetyków do wnętrza skóry staje się łatwiejsze.
Efektywność zastosowanych kosmetyków wzrasta o kilkaset razy!
-Zwiększone, silniejsze działanie kosmetyków, daje znakomite efekty przy zwalczaniu wszelkich niedoskonałości skórnych: trądziku, przebarwień, blizn, rozstępów, zmarszczek, cellulitu. Skóra staje się jędrna i gładka.

Efekty Zabiegu:
- bezboleśnie i dokładnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu
- usuwa martwe komórki skóry
- usuwa przebarwienia naskórkowe
- regeneruje skórę oraz mięśnie mimiczne
- spłyca zmarszczki
- przyspiesza mikrokrążenie
- przyśpiesza powstanie kolagenu
- leczy cellulit
- uwalnia pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych
- leczy trądzik poprzez swoje działanie sterylizujące
- głęboko nawilża poprzez mikromasaż
- poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
- spłyca blizny i rozstępy
- pozostawia nadzwyczajnie odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną skórę
Przeciwwskazania:
ciąża, choroby nowotworowe, antybiotykoterapia, przerwanie ciągłości tkanek w miejscu zabiegu, mikrourazy, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), zakażenia i choroby skóry, stany gorączkowe, ekstrakcja zęba (do 3 dni).


Masaż twarzy, szyi i dekoltu z maską

Przeznaczenie:
zabieg przeznaczony dla osób ze skórą zmęczoną, źle odżywioną, zwiotczałą, niedotlenioną, pozbawioną elastyczności, jędrności i blasku. Szczególnie polecany kobietom żyjącym w ciągłym stresie i przemęczeniu. Zalecany jest również profilaktycznie osobom chcącym jak najdłużej cieszyć się młodością swojej skóry.
W skład zabiegu wchodzi:
Wersja podstawowa i czas trwania zabiegu: 40-50min. obejmuje:
Demakijaż, tonizacja, peeling, masaż, serum/krem.
Wersja rozszerzona dodatkowo wzbogacona o maskę algową.Czas trwania zabiegu: 60-70min.

Efekt zabiegu:
Dotleniona, promienna, odżywiona i nawilżona skóra. Rozluźnione i wzmocnione mięśnie. Poprawione krążenie krwi i limfy. Wyeliminowane objawy stresu i niepokoju. Po zabiegu następuje całkowite wyciszenie - usunięte zostaje napięcie mięśniowe, ból głowy oraz sztywnienie karku. Zakończenia nerwowe ulegają uśmierzeniu i regeneracji. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki poddane wygładzeniu stają się mniej widoczne. Wzrost elastyczności skóry i mięśni przyczynia się do zapobiegania powstawianiu nowych zmarszczek. Zbędne produkty przemiany materii zostają szybciej usuwane. Dzięki usprawnieniu krążenia żylnego, tętniczego i limfatycznego, jak również zwiększeniu wydzielania potu i łoju, następuje oczyszczenie skóry.



Opis zabiegu:
Masaż twarzy, szyi i dekoltu jest zabiegiem, który przyczynia się m.in. do złuszczenia obumarłych komórek naskórka, ułatwienia skórze oddychania, usprawnienia czynności wydzielniczej jej gruczołów, poprawy ukrwienia i sprężystości mięśni twarzy oraz ogólnej relaksacji. Wpływa także na redukcję obrzęków, usunięcie toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Pomaga skórze utrzymać równowagę wodną, jak również pobudza ją do intensywnej regeneracji i odnowy. Regularne stosowanie tego zabiegu sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej promienna, a substancje aktywne zawarte w kosmetykach używanych po zabiegu zostają szybciej wchłaniane.



Częstotliwość zalecana:
kuracja - 10 zabiegów (co 5-7 dni)
pielęgnacja - 1 zabieg (co 1 miesiąc)

Przeciwwskazania:

ciąża, choroby nowotworowe, antybiotykoterapia, przerwanie ciągłości tkanek w miejscu zabiegu, mikrourazy, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), zakażenia i choroby skóry, stany gorączkowe, ekstrakcja zęba (do 3 dni).
Przeciwwskazania do maski algowej: uczulenie na produkty algowe, zapalenie zatok.


Depilacja woskiem - wąsik, brwi, twarz


KOSMETYKA DŁONI

Zabieg odżywczo - regeneracyjny z parafiną




Zalety zabiegu:
• wygładzenie, odżywienie i wzmocnienie skóry,
• poprawa elastyczności i jędrności,
• pomaga przy bólach stawów,
• regeneracja i opóźnienie procesów starzenia,
• rozjaśnienie przebarwień,
• poprawa stanu paznokci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Odwiedziło nas